Ted van LIESHOUT: Co je umění?

Fotografia obálky knihy Co je umění? Začalo to ostrovem

Začalo to ostrovom…

Do knihy vojde dievča a spýta sa: Čo je umenie? Autor knihy jej poskytne ostrov, aby na to prišla. Vyzve ju, aby s pomocou vlastnej predstavivosti hľadala odpovede na otázky. Medzitým rozpráva o umení a kultúre: od náčrtku po obraz, od masky po mozaiku, od tanca po design.

Čo je umenie? Čo je kultúra? Prečo je umenie dôležité?

Vitajte na tej najdobrodružnejšej ceste za umením, ktorú si dokážete predstaviť!

Táto zvláštna knižka s veľmi originálnou atmosférou má ambíciu osloviť čitateľov bez rozdielu veku.

Môžete ju brať ako netradičný, zábavný výklad teórie a dejín umenia a kultúry, alegóriu hľadania zmyslu a vlastného miesta v živote ako čítanie pre tínedžerov, tak trochu filozofickú úvahu či jednoducho zaujímavý a dobrodružný príbeh s prvkami denného snívania.

Plynie vo forme fiktívneho rozhovoru s autorom, kde každý detail, motív, ktorý dievča v svojom novom svete objaví a vymyslí je pre autora témou na nové rozprávanie. Stane sa umeleckým námetom, druhom umenia alebo cestou, ako priblížiť vybrané prelomové diela a ich tvorcov.

A čo vám hovorí vaša predstavivosť a kreativita? Aký je váš vzťah k umeniu a kultúre a aké miesto majú vo vašom živote? Nechcete si vysnívať vlastný opustený ostrov? Ako by asi vyzeral?

Kniha vyšla s podporou Holandskej nadácie pre literatúru.

Umenie je všetko, čo robíš, aby si neumrela nudou. Umenie je všetko, čo robíš, aby si neumrela. Umenie je všetko, čo robíš. Umenie je všetko.

 

Vydavateľské údaje: Brno: CPress, 2023

Signatúra: svkpoC 63 685

 

Zdroj:

https://www.cpress.cz/

https://www.martinus.sk/

 

Späť na zoznam článkov