Kniha na Vianoce – 16. december

Ďalší tip na knihu na Vianoce je od našej kolegyne, ktorej prejdú rukami desiatky nových kníh pred ich spracovaním a odsunom do depozitu. Nedávno sa k nej dostala autobiografia Karla Gotta: Má cesta za štěstím. Tá vlastná biografia, nová, autorizovaná, veľký formát, 700 strán, cca 3,5 kg. V podstate je to typická autobiografia s vlastnými spomienkami a množstvom fotografií, ale to, čo ju fascinovalo, sú autentické, rukou písané poznámky, názvy a texty pesničiek. Ilúzia je dokonalá, kniha vďaka ním pôsobí úplne reálne a hlavne, veľmi osobne.

Gottova cesta sa uzavrela pred dvomi rokmi, ale súčasťou nášho sveta a životov nejakým spôsobom v každom kto aspoň trochu „pričuchol“ k jeho piesňam. Vďaka jeho knihe človek vidí nielen legendárneho speváka, ale aj džentlmena so zmyslom pre svojský humor a nemalou schopnosťou sebairónie, ktorá nie je daná každému. Jeho historky sa môžu niekomu zdať viac než prikrášlené, ale mal na to právo, pretože kniha predstavuje jeho uhol pohľadu.

Naša kolegyňa rozhodne odporúča všetkým pravým fanúšikom „božského Káju“, zvlášť ako veľmi pekný vianočný darček. Vzhľadom na úctyhodný formát sa bude vynímať pod vianočným stromčekom... ?. No pozor kniha už bola vypredaná, ale nedávno vyšla dotlač, tak nech to stihnete!

https://www.youtube.com/watch?v=6bl4Uj3eqV4

 

Späť na kalendár podujatí