Kniha na Vianoce – 23. december

Na záver sme si nechali prekrásne spracovanú knihu Najkrajšie pútnické miesta Európy. Táto kniha plná fotografií nemá len duchovný rozmer tým, že zobrazuje miesta, ktoré sa zvyčajne vzhľadom na určitý zázrak stali cieľom púte. Zmyslom púte, napríklad v katolicizme, je spravidla uctiť stopy zázraku, ktorý sa tu udial.

Kniha prináša najvýznamnejšie pútnické miesta, ktoré väčšina ľudí pozná, ale je sprievodcom aj po  menej známych miestach ako napríklad Svätyňa Panny Márie v La Salette vo francúzskych Alpách, jaskynná mariánska svätyňa v Covadonge v severnom Španielsku či majestátna Bazilika Panny Márie Lichenskej v Poľsku so zlatou kupolou z dvadsiateho prvého storočia. Všetky tieto miesta a stavby však majú aj svoju kultúrnu a architektonickú hodnotu.

Kniha je určená každému, kto by chcel pútnické miesta navštíviť, kto ich už videl a chce mať v rukách vzácnu spomienku, ale aj tým, ktorí cestovať do zahraničia nemôžu a radi sa pútnickými miestami dajú inšpirovať z pohodlia domova, nech už žijú kdekoľvek na svete.

https://www.aktuality.sk/clanok/835623/najkrajsie-putnicke-miesta-europy-knizne-tipy/

 

Späť na kalendár podujatí