Jozef Fečo: Holokaust

Pozývame Vás na výstavu výtvarných diel Jozefa Feča Holokaust. Môžete si ju pozrieť od 1. 9. do 30. 9. 2022 v čase od 17.00 hod. do 23.00 hod. na Hlavnej 99 vo Window gallery.

Autor v desiatich výtvarných dielach zobrazuje tému rómskeho holokaustu na veľkoformátových obrazoch, ktoré vytvoril v prvej polovici tohto roka vďaka štipendiu z Fondu na podporu kultúry národnostných menšín SR. Námet čerpal z literárneho diela Eleny Lackovej s názvom Mŕtvi sa nevracajú (knihu si môžete u nás vypožičať).

Plagat_Feco_web  

Tematickú výstavu výtvarných diel rómskeho výtvarníka Jozefa Feča s názvom Holokaust sme pre Vás pripravili pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia, ktorý si pripomíname 9. septembra. V tento deň v roku 1941 Slovenský štát ratifikoval takzvaný Židovský kódex. Tento kódex bol sériou zákonov a nariadení, ktoré zbavili 80 000 slovenských Židov občianskych a hospodárskych práv a v skutočnosti ich postavili na hranu zákona a spoločnosti. Vládna tlač – vtedy jediná na Slovensku – sa chválila, že kódex je ešte prísnejší ako nacistické Norimberské zákony.

Späť na archív noviniek