Knižnica partnerom Roma Spirit 2020!

„Ocenenie Roma Spirit je ohodnotením za spolupatričnosť, je motivujúce i zaväzujúce zároveň. Ako minuloročný laureát v kategórii kultúra chceme naším partnerstvom v novom ročníku podporiť všetkých, ktorým nie je ľahostajná práca s rómskou menšinou a majú záujem na zlepšovaní jej životných podmienok,” Valéria Závadská, riaditeľka

 

V roku 2019 knižnica získala toto ocenenie za prácu dokumentačno-informačného centra rómskej kultúry a je prirodzené, že chceme podporiť nový ročník. Stali sme sa partnerom, nominovali sme člena prípravného výboru a budeme sa spolupodieľať na príprave a veríme aj úspešnej realizácii Roma Spirit 2020.

„Hľadáme ľudí, organizácie a činy, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie Rómov na Slovensku. Poznáte niekoho vo vašom okolí?  Nominujte ho na ocenenie Roma Spirit 2020!“ vyzýva nominačný spot 12. ročníka Roma Spirit 2020. Na tlačovej besede v stredu 9.9.2020 vyhlasovatelia - Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) a Úrad spolnomocnenca vlády SR pre rómske komunity - vyhlásili nový ročník. Nomináciu na ocenenie v siedmich kategóriách Mimovládna organizácia, Spoločnosť a zamestnávateľ, Obec a mesto, Osobnosť, Média, Kultúra a Čin roka môže zaslať ktokoľvek poštou, e-mailom alebo vyplnením online prihlášky najneskôr do 12. októbra 2020. Zo všetkých právoplatne prijatých nominácií prípravný výbor vyberie 21 finalistov (v každej po troch) a o laureátoch 12. ročníka Roma Spirit 2020 rozhodne medzinárodná Odborná porota a Porota čin roka.

Za uplynulé ročníky bolo na ocenenie Roma Spirit nominovaných 1566 aktivít, projektov, organizácií a výnimočných osobností. Ocenenie si prevzalo 61 laureátov. Ak sa chcete dozvedieť viac o ocenení, podmienkach súťaže, zložení prípravného výboru, členoch poroty, laureátoch z predošlých ročníkov atď., navštívte a sledujte stránku Roma Spirit.

Roma Spirit 2019, knižnica získala ocenenie v kategórii Kultúra, ceny prevzali Valéria Závadská a Erika Godlová
Roma Spirit 2019, knižnica získala ocenenie v kategórii Kultúra, ceny prevzali Valéria Závadská a Erika Godlová. Zdroj: ACEC
Roma Spirit 2020, nový ročník vyhlásila riaditeľka ACEC Magdaléna Rothová
Roma Spirit 2020, nový ročník vyhlásila riaditeľka ACEC Magdaléna Rothová. Zdroj: ACEC
Roma Spirit 2020
Roma Spirit 2020

 

 

 

Späť na archív noviniek